Soutěž „Mladý zahrádkář“ (okresní kolo)

Základní škola

Tuto soutěž pořádalo Územní sdružení Českého zahrádkářského svazu v Karviné v pátek dne 24. 5. 2024 v odpoledních hodinách v areálu Stanice mladých přírodovědců v Karviné. Soutěž se skládala ze dvou částí (teoretická část – formou testů;  poznávací část – poznávání rostlin, plevelů, větví stromů a keřů, škůdců a chorob dřevin…). Žáci soutěžili ve dvou kategoriích (mladší: 4. – 6. ročník a starší 7. – 9. ročník). Za naši školu soutěžili 2 žáci, a to: za starší kategorii Magdaléna Houdková /z VIII.B/ a za mladší kategorii Ondřej Hajdušík /z VI.A/ (z celkového počtu 11 účastníků soutěže ze 4 škol bývalého okresu Karviná). Oběma se podařil husarský kousek, jelikož ve starší kategorii vybojovala skvělé 1. místo naše Magdaléna Houdková a v mladší kategorii vybojoval skvělé 1. místo náš Ondřej Hajdušík (oba s postupem do národního kola této soutěže v Brně ve dnech 15. 6. a 16. 6. 2024). Je to opět velký úspěch v této náročné soutěži (blahopřejeme). Všichni účastníci soutěže získali velice cenné zkušenosti a za svoje vědomosti obdrželi hodnotné věcné ceny a diplomy. Oběma našim soutěžícím děkujeme za opravdu vzornou reprezentaci školy a velice oceňujeme práci navíc, kterou soutěži věnovali. Magdě i Ondrovi přejeme hodně úspěchů v NÁRODNÍM kole.

( Více také na http://www.zahradkarikarvina.cz/category/mladyzahradkar/

Online zápis do školy