Soutěž „Mladý zahrádkář“ (okresní kolo)

Soutěž Mladý zahrádkář /okresní kolo/ pořádalo Územní sdružení Českého zahrádkářského svazu v Karviné v pátek dne 20. 5. 2022 v odpoledních hodinách v areálu Stanice mladých přírodovědců v Karviné. Soutěž se skládala ze dvou částí (teoretická část – formou testů;  poznávací část – poznávání semen, rostlin, plevelů, větví stromů a keřů, škůdců a chorob dřevin…). Žáci soutěžili ve dvou kategoriích (mladší: 4. – 6. ročník a starší 7. – 9. ročník).      Za naši školu soutěžili 2 žáci, a to: za mladší kategorii Magdaléna Houdková /z VI.B/ a Vojtěch Maschtowský /z V.S/ (z celkového počtu 11 účastníků soutěže ze 4 škol bývalého okresu Karviná). Opět se podařil husarský kousek, jelikož v této kategorii vybojovala skvělé 1. místo naše Magdaléna Houdková (s postupem do národního kola této soutěže v Brně ve dnech 18. 6. a 19. 6. 2022) a Vojtěch Maschtowský – získal také vynikající 3. místo, což je velký úspěch v této náročné soutěži (blahopřejeme). Účastníci soutěže získali velice cenné zkušenosti a za svoje vědomosti obdrželi hodnotné věcné ceny a diplomy. Oběma našim soutěžícím děkujeme za opravdu vzornou reprezentaci školy a práci navíc, kterou soutěži věnovali a přejeme hodně úspěchů v národním kole.  (Více také na http://www.zahradkarikarvina.cz/category/mladyzahradkar/ )