Soutěž "Mladý zahrádkář"

Soutěž Mladý zahrádkář /okresní kolo/ pořádalo Územní sdružení Českého zahrádkářského svazu v Karviné ve středu dne 16. 6. 2021 v odpoledních hodinách v areálu nádvoří Ús ČZS v Karviné. Soutěž se skládala ze dvou částí (teoretická část – formou testů;  poznávací část – poznávání semen, rostlin, plevelů, větví stromů a keřů, škůdců a chorob dřevin…). Žáci soutěžili ve dvou kategoriích (mladší: 4. – 6. ročník a starší 7. – 9. ročník).

Za naši školu soutěžili žáci, a to: Karolína P. /z IX.A/ a Vojtěch K. /z IX.A/ a za mladší kategorii naše nová naděje Vojtěch M. /z IV.S/ (z celkového počtu 12 účastníků soutěže ze 4 škol bývalého okresu Karviná). V starší kategorii vynikající 2. místo získala naše Karolína P. (s postupem do národního kola této soutěže) a Vojtěch K. získal krásné 3. místo a v mladší kategorii získal vynikající 2. místo Vojtěch M. – jako nejmladší účastník, což je velký úspěch (blahopřejeme). Účastnici soutěže získali velice cenné zkušenosti a za svoje vědomosti obdrželi hodnotné věcné ceny a všichni tři navíc diplomy. Všem našim soutěžícím děkujeme za vzornou reprezentaci školy a práci navíc, kterou soutěži věnovali. (Foto zde a více také na http://www.zahradkarikarvina.cz/category/mladyzahradkar/ )