KARVINSKÝ TALENT 2017

Karvinský talent

Již tradiční pěveckou soutěž pro žáky mateřských, základních a středních škol z Karviné
a okolních měst a obcí organizovala ZŠ a MŠ Prameny pod záštitou primátora města ve spolupráci s Magistrátem města Karviná a MěDK Karviná.
11. ročník soutěže opět potvrdil, že soutěž je stále více populární nejen mezi žáky, ale
i v široké veřejnosti. Také letos se do soutěže přihlásilo přes 100 soutěžících nejen z Karviné,
ale i z širokého okolí. Soutěžící měli znovu možnost změřit své pěvecké síly na mezinárodní úrovni. V soutěži jsme přivítali také mladé zpěváky z Polska a ze Slovenska. Předkolo pěvecké soutěže proběhlo 28. 3. 2017 na ZŠ a MŠ Prameny v Karviné. Soutěžilo se ve čtyřech kategoriích podle věku zpěváků od dětí z mateřských škol až po středoškolské studenty. Do finálového kola, které se konalo 5. 5. 2017 v MěDK v Karviné, postoupilo jen 23 nejlepších zpěváků.
Také 11. ročník soutěže provázela řada novinek. Nejvýraznější změnou oproti minulým ročníkům byla doprovodná kapela, se kterou ve finále zpívali všichni soutěžící. Tomu předcházely zkoušky s kapelou. Nacvičování se uskutečnilo ve dnech 24. a 25. 4. 2017 v MěDK v Karviné. Tam se soutěžícím naskytla skvělá příležitost trénovat za doprovodu živé kapely. Zejména pro mladší děti to byla úplně nová zkušenost.
V porotě opět zasedla řada zajímavých osobností. Jsme rádi, že roli předsedkyně poroty přijala p. Eva Šeinerová, sbormistryně Permoníku Karviná. Zvláštní poděkování patří také p. Jiřímu Krhutovi, který si v řadách soutěžících vybral 5 nejzajímavějších hlasů. Tito soutěžící získali diplomy k nahrávání v Českém Rozhlase. Za velmi pěkné a hodnotné ceny děkujeme všem sponzorům soutěže.
Mgr. Gabriela Szotkowská, ZŠ a MŠ Prameny, Karviná

Vítězové zde.

FOTO z generální zkoušky zde.

FOTO z finálového kola zde.

VIDEOZÁZNAM zde.

Můžete se podívat i na sestřih generálky letošního talentu...

Za zpracování filmu děkujeme našim žákům K. Melichaříkové a M. Owczarzymu.
Odkazy na youtube: https://www.youtube.com/watch?v=HkqOtFXNX-M&t=5s