Okresní kolo soutěže „Staň se hvězdou floristiky“

V pátek odpoledne dne 6. 5. 2022 se konal další ročník Floristické soutěže v aranžmá živých vazeb rostlin pod názvem „Staň se hvězdou floristiky“ s tématikou „Vypichování misek z živých květin na slavnostní tabuli“ a „Kytička pro maminku“. Soutěž pořádalo Územní sdružení Českého zahrádkářského svazu v areálu sekretariátu ÚS ČZS na ulici Mlýnská, Karviná Fryštát (za zimním stadionem). Za naši školu se účastnili dva soutěžící: Vojtěch M. /z V. roč./ a Magdaléna H. /z VI. roč./. V silné konkurenci žáků 8. a 9. ročníků si vedli naši zástupci velice dobře a vzorně reprezentovali svým přístupem k soutěži naši školu. Vyrobená živá vazba i kytice pro maminku byly velmi hezké a po soutěži si je soutěžící mohli vzít s sebou. Husarský kousek se navíc povedl Magdalénce Houdkové, která vybojovala 1. místo s postupem do národního kola této soutěže, která se koná 2. června 2022 v Prostějově. Děkujeme za vzornou reprezentaci školy i volný čas, který soutěži věnovala. (více foto a na http://www.zahradkarikarvina.cz/category/mlady_zahradkar/ ).