Okresní kolo soutěže Floristika

V pátek dne 5. 5. 2023 v odpoledních hodinách se konal další ročník Floristické soutěže v aranžmá živých vazeb rostlin pod názvem „Staň se hvězdou floristiky“ s tématikou „Vypichování misek z živých květin na slavnostní tabuli“ a „Kytička pro maminku“. Soutěž pořádalo Územní sdružení Českého zahrádkářského svazu v areálu sekretariátu ÚS ČZS na ulici Mlýnská, Karviná Fryštát (za zimním stadionem). Za naši školu se účastnili tři soutěžící: Alžběta Brdíčková a Kristýna Martinková. /z IX. roč./ a Magdaléna H. /z VII. roč./. V silné konkurenci žáků 7. až 9. ročníků si vedla naše děvčata velice dobře a vzorně reprezentovala svým přístupem k soutěži naši školu. Vyrobená živá vazba i kytice pro maminku byly velmi hezké a po soutěži si je soutěžící mohli vzít s sebou. Husarský kousek se navíc opět povedl Magdalénce Houdkové, která vybojovala 1. místo s postupem do národního kola této soutěže, která se koná 9. června 2023 v Kroměříži. Děkujeme za vzornou reprezentaci školy i volný čas, který soutěži věnovala. Rovněž děvčata z 9.A se nedala zahanbit a skončila na velice hezkém 4. a 5. místě z celkového počtu 10 účastníků. (více foto a na http://www.zahradkarikarvina.cz/category/mlady_zahradkar/ )