Městská akce EVVO - hra „Jak se žije v Podnebíně“

V pondělí dne 25. 3. 2024 odpoledne se konala v areálu Business Gate v Karviné městská akce EVVO v rámci připravované environmentálně – osvětové hry „Jak se žije v Podnebíně“. Hra byla zaměřena na seznámení se s environmentální problematikou a udržitelnými opatřeními na změnu klimatu. Hráči se v rámci hry stávají zástupci obce a řeší výzvy spojené s měnícím se podnebím – povodně, sucho, výkyvy teplot apod. – cílem je zajistit obci příjemný a bezpečný život. Samotnou hru provázeli zkušení lektoři z řad odborníků na EVVO problematiku z organizace MSiD v rámci projektu LIFE COALA. Akce se zúčastnilo celkem 14 žáků z 2 škol Karviné. Za naši školu za doprovodu Mgr. Šebestíkové se účastnili členové Ekotýmu školy.