Chemie na hradě

Základní škola

Letos poprvé jsme se zúčastnili vzdělávací akce Chemie a další přírodní vědy na Slezskoostravském hradě, která je zaměřena na popularizaci přírodních a technických věd mezi žáky základních a středních škol. Dorazili jsme mezi prvními a byli jsme zvědaví, co si pro nás organizátoři připravili, a že toho bylo. Čekalo na nás přes 30 stánků s různými pokusy z chemie, přírodopisu a fyziky, kvízy, hlavolamy, různé soutěže i divadelní představení. Žáci si např. vyrobili svůj sliz a barevné křídy, vyzkoušeli si tajné písmo, změřili sílu svého odrazu nebo stisku ruky, vyrobili si lakovaný přívěsek, viděli, jak lze zapálit ocelovou vlnu, jak hoří nitrocelulóza, jak fungovaly karbidky (lampy), zjistili kolik polyfenolických látek je v čajích, bílkovin v různých potravinách apod. Moc se nám na hradě líbilo!

Online zápis do školy

ZŠ & MŠ Prameny,