Chemická olympiáda

Dnes 19. 2. proběhlo vyhodnocení školního kola Chemické olympiády kategorie D, kterou pořádá MŠMT ve spolupráci v VŠChT Praha pro žáky 8. a 9. ročníků ZŠ a víceletých gymnázií. Letošního kola se zúčastnili 3 žáci 9. ročníků.  Bez ohledu na získaný počet bodů a umístění, si všichni zaslouží pochvalu i uznání za píli a čas, který této soutěži věnovali. Chemická olympiáda má tradičně tří části - samostatnou práci, kdy žáci zpracovávají zadané úlohy s pomocí již nabytých znalostí, literatury či internetu. Školní kolo má laboratorní část - letos zaměřenou na redoxní reakce a nakonec 90minutovou testovou část.  A jak to tedy letos dopadlo? Vítězem školního kola se stal Dominik Š. z IX. A, druhé místo obsadil jeho spolužák Ondřej K. a třetí Monika T. z IX.B. Dominik Š. postoupil do okresního kola, které se bude konat v březnu v Havířově - blahopřejeme!!!