Biologická olympiáda, kategorie D (krajské kolo)

Ve čtvrtek 23. 5. 2024 se ve Středisku přírodovědců v Ostravě - Porubě konalo krajské kolo Biologické olympiády, kategorie D (pro 6. a 7. roč. ZŠ a odpovídající ročníky GY). Za naši školu po postupu z okresního kola soutěžil Ondřej Hajdušík z VI. A. V této velmi náročné soutěži byl celkový počet 21 soutěžících z celého Moravskoslezského kraje. Našemu Ondrovi se povedl husarský kousek, protože se umístil na nádherném 4. místě, což je obrovský úspěch. Rovněž získal i diplom „Úspěšný řešitel“ KK BiO. Úspěšným řešitelem se stává každý, kdo získá alespoň 60 % z celkového počtu bodů (letos tedy ten, kdo získal více než 115,2 bodů ze 192 bodů) a Ondra jich nasbíral úctyhodný počet 155,5. Velké uznání si zaslouží i za přípravu na tuto nelehkou soutěž – teorii, laboratorní práci i poznávačku rostlin a živočichů. Ondrovi je třeba poděkovat za opravdu úspěšnou reprezentaci školy – vzhledem k velice silné konkurenci i náročnosti soutěže.

Gratulujeme!!!