Biologická olympiáda, kategorie C (okresní kolo)

V pondělí 17. dubna 2023 se na SVČ JUVENTUS v Karviné konalo okresní kolo Biologické olympiády kategorie C (pro 8. a 9. roč. ZŠ a odpovídající ročníky GY). Za naši školu soutěžili F. G. z IX. A a K. L. z VIII. B. V této velmi náročné soutěži jsou letos pouze 4 úspěšní řešitelé z celkového počtu 22 soutěžících. Počet bodů v okresním kole, tj. 100 % = 156 bodů (vstupní úkol = 10; testy = 74; laboratorní úkol = 32, „poznávačka živočichů“ = 20 a „poznávačka rostlin“ = 20 bodů). Úspěšným řešitelem se stává každý, kdo získá alespoň 60 % z celkového počtu bodů (letos tedy ten, kdo získal: 93,4 bodů a výše). Výsledky svědčí znovu o velké náročnosti soutěže, jak v teoretické tak i v praktické části. Do krajského kola se naši žáci neprobojovali, ale už samotný postup do okresního kola si zaslouží velké uznání za odvahu, snahu a píli, stejně jako za volný čas, který věnovali vypracování vstupního úkolu, který je podmínkou účasti v okresním kole BiO.