Biologická olympiáda - kat. D (okresní kolo)

V pátek 22. dubna 2022 se na SVČ JUVENTUS v Karviné konalo další okresní kolo Biologické olympiády, tentokrát kategorie D (pro 6. a 7. roč. ZŠ a odpovídající ročníky GY). Za naši školu soutěžili Magda H. z VI. B a Ondřej K. z VII. A. V této velmi náročné soutěži i pro tuto kategorii jsou letos pouze 3 úspěšní řešitelé z celkového počtu 14 soutěžících. Počet bodů v okresním kole, tj. 100 % = 204 bodů (vstupní úkol = 10; testy = 128; laboratorní úkol = 26, „poznávačka živočichů“ = 20 a „poznávačka rostlin“ = 20 bodů). Úspěšným řešitelem se stává každý, kdo získá alespoň 60 % z celkového počtu bodů (letos tedy ten, kdo získal:  122,4 bodů a výše). Výsledky tedy svědčí znovu o velké náročnosti soutěže, jak v teoretické tak i v praktické části. Do krajského kola se naši žáci neprobojovali, ale už samotný postup do okresního kola si zaslouží velké uznání za odvahu, snahu a píli, stejně jako za volný čas, který věnovali vypracování vstupního úkolu, který je podmínkou účasti v okresním kole BiO, stejně jako přípravě na tuto soutěž – jelikož „studijní materiál“ letos obsahoval více než 100 stran. Magdě navíc je třeba poděkovat za opravdu úspěšnou reprezentaci školy – krásné 6. místo – vzhledem k velice silné konkurenci.