ZŠ a MŠ Prameny,
Karviná,
příspěvková organizace
Prameny 838
734 01
prameny@volny.cz
epodatelna@zs-prameny.cz

Vítejte na internetových stránkách ZŠ a MŠ Prameny

 

tel. kancelář: 596 312 179, tel. jídelna: 596 312 430, tel. družina: 596 311 985

Fotoprohlídka školy

 Prezentace ZŠ a MŠ Prameny

Žák naší školy Honza Macháček se vydal za teplem až k protinožcům do daleké Austrálie. Do  svého  cestovního zavazadla si přibalil i tričko s logem školy a jako důkaz o své   návštěvě nám poslal tuto fotografii s dominantou města Sydney  budovou Opery v pozadí. Přejeme Honzíkovi mnoho krásných zážitků a šťastnou cestu domů.

V pátek 26. února proběhla na 2. stupni další z plánovaných lekcí angličtiny s rodilou mluvčí Denis. Tentokrát se žáci zabývali tématem "Shopping", kdy se seznámili nejen s novou slovní zásobou, ale prakticky si vyzkoušeli i nákup běžných potravin, pečiva, masa, drogerie či léků...

Těšíme se na další hodinu, Denis....

Více fotek zde.

 Ve čtvrtek 25. února 2016 se uskutečnil pro žáky 1. - 4. tříd Námořnický karneval. Na děti čekala prima zábava, tanec i bohatá tombola. Děkujeme p. vychovatelkám za skvělou přípravu.

Na fotky z karnevalu se můžete podívat zde.

Dne 25. 2.2016 se 28 žáků naší školy od 4. do 9.tříd zúčastnilo matematické soutěže Pangea.

 Co je Pangea a jaká je její filozofie?

V dávných dobách prvohor a druhohor nebyly jednotlivé kontinenty rozdělené, ale existovaly jako jeden cele zvaný Pangea. Ten se později začal rozdělovat.Matematická soutěž Pangea se tímto historickým vývojem naší planety nechala inspirovat a stanovila na jeho základě svůj cíl – znovusjednocení  kontinentů. Jedná se o sjednocení a propojení milovníků matematiky, kteří v ní našli nejen užitek, ale především potěšení ze zkoumání a řešení různých matematických problémů. Pangea si dává za úkol propojit a porovnat znalosti žáků a studentů v různých zemích celého světa.

Tato soutěž probíhá současně v 18 zemích Evropy. Zaregistrovalo se 495 233 účastníků. Výsledky soutěže budou v krátké době uveřejněny na webových stránkách www.pangea-edu.cz.

Ceny soutěžícím věnuje SAR.

Další informace z lyžařského kurzu - všichni jsou spokojení s ubytováním, stravou a těší se z hezkého počasí i parádního lyžování. Dle informací pedagogického dozoru jsou všechny děti skvělé a vzorné!

Více foto zde.

FOTKY Z LYŽAŘSKÉHO KURZU "NA SVAHU"...zde.

 

FOTKY Z LYŽAŘSKÉHO KURZU "AKTIVITY"...zde.

VIDEOZÁZNAM Tomáše Jägra zde.

     Dne 12. 2. 2016 se konalo školní kolo vědomostní soutěže Biologická olympiáda v kategorii D (pro 6. a 7. ročník + 5. ročník), její výsledky najdete zde a více v odkazu EVVO (Přírodovědné soutěže 2015/2016).

 

Všichni účastníci lyžařského kurzu v Karlově si užívají pobytu, jsou v pořádku a po včerejším prvním lyžování se dnes těší na další.

Školní turnaj v minikopané

V průběhu měsíce ledna se na naší škole uskutečnily mezitřídní zápasy v minikopané. Zúčastnily se ročníky 1. stupně. Všechny děti projevily notnou dávku sportovního nadšení a elánu. Tato akce se všem líbila, vítězům blahopřejeme. Jsme rádi, že ve škole vyrůstají další sportovní talenty.

Foto zde. 

Více o programu tuzemských ozdravných pobytů

 "Za zdravým vzduchem 2016", které pro Vaše děti pořádá Všeobecná zdravotní pojišťovna ČR, čtěte zde.

Dne 10. února 2016 se konalo městské kolo recitační soutěže v Karviné (Juventus). Školu reprezentovali za mladší žáky (2. – 5. třídy) žáci – Minarčíková Adéla, Sobik Jakub, Lipková Izabela, Míková Veronika, Kunčar Petr, Hlavenka Tobiáš, Andódy Matyáš, Martinková Kristýna, Procházková Barbora a Urbančíková Tereza.

Ve starší kategorii (6. – 9. třídy) si recitaci vyzkoušeli žáci – Jager Tomáš, Poláková Gabriela, Gritnerová Terezie, Thienelová Klára, Gubišová Kristýna, Pechová Helena.

Konkurence byla veliká, ale my jsme statečně bojovali.

Všem děkujeme nejen za účast a snahu, ale také za vzornou reprezentaci školy. Foto zde.

Červen 2016
PoÚtStČtSoNe
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930
neděle, 26. června
slaví: Adriana
pol: ---
---
Těšíte se na prázdniny?
ano / 40
ne / 26
Celkem hlasů: 66
Tato stránka je vytištěna z webu www.zs-prameny.cz
Těšíme se na Vaši další návštěvu.
HeSki