ZŠ a MŠ Prameny,
Prameny 838
prameny@volny.cz

Vítejte na internetových stránkách ZŠ a MŠ Prameny

tel. kancelář: 596 312 179, tel. jídelna: 596 312 430, tel. družina: 596 311 985

Fotoprohlídka školy

Ředitelka školy informuje

Duben-květen

VIDEOZÁZNAM Internetové televize Moravskoslezského kraje TV POLAR

"V karvinské MŠ Prameny využívají k výuce mobilní interaktivní tabuli" ke zhlédnutí zde.

V předvánočním čase se žáci VI. B třídy vydali na výstavu a besedu Šaty dělaj pračlověka do karvinské pobočky Muzea Těšínska. Prohlédli jsme si nástroje, jejichž pomocí vznikaly první oděvy našich předků. K vidění byly i přírodní materiály, které sloužily ke zhotovení šatů v době pravěku. Novými poznatky jsme si rozšířili učivo probírané nyní v hodinách dějepisu.

Další fotky zde.

Žákovská rada na začátku prosince vyhlásila soutěž o nejlépe vánočně vyzdobenou třídu.

15. prosince porota jednotlivé třídy hodnotila. Rozhodování nebylo vůbec jednoduché, všechny třídy byly v něčem originální. Porota to měla opravdu moc těžké.

Nakonec rozhodla takto:

Za první stupeň se na prvním místě umístila třída 4. B a na druhém stupni skončila na prvním místě třída 8. A. Tyto třídy dostaly za své prvenství dort.

A protože rozhodování nebylo opravdu jednoduché, ještě další dvě třídy na prvním i na druhém stupni získaly malou sladkou odměnu. Na prvním stupni to byla třída 3. B a třída 5. A. Na druhém stupni třídy 6. A,  6. B. Všem zúčastněným třídám děkujeme a ještě jednou blahopřejeme oceněným.

Fotky zde.

V úterý 9. 12. vystoupili prvňáčci naší školy na Vánočním jarmarku na náměstí v Karviné - Fryštátě. Předvánoční čas návštěvníkům jarmarku zpestřili krásným vystoupením s koledami, básničkami a čertovským tanečkem. Na závěr děti rodičům a ostatním divákům popřáli krásné svátky a mnoho štěstí a úspěchů v novém roce.

Fotky z vystoupení zde.

V pátek 5. 12. se na naší škole konala Mikulášská nadílka. Všem dětem nadělil Mikuláš za celoroční dobrotu sladkou odměnu. Žáci 1. stupně strávili dopoledne na ledě, ti druzí byli obdařeni ve škole. Na další fotky z pátečního dopoledne se můžete podívat zde.

Ve čtvrtek 4. 12. 2014 se v Regionální knihovně uskutečnilo slavnostní předávání slabikářů dětem prvních tříd. Prostředí Regionální knihovny navodilo slavnostní atmosféru. Akci zahájila proslovem paní ředitelka a následným scénickým čtením žáci 9. ročníku. Po předávání slabikářů vystoupili se svým programem prvňáčci, kteří zazpívali pár krásných písniček. Paní učitelky připravily své děti velmi pečlivě. Prvňáčci nakonec předali svým starším kamarádům vyrobené dárečky a všichni si společně pochutnali na vánočním cukroví.

A pokud ještě Ježíšek váhá s výběrem některých dárků, pak už může klidně vybírat i pěkné knížky. Přejeme našim malým kamarádům hodně úspěchů.

Sabina Cerulová a Tereza Sobelová, 9. A

Další foto ke zhlédnutí zde.

VIDEOZÁZNAM Tomáše Jägra ke zhlédnutí zde.

V úterý 2. prosince v rámci projektu NatTech navštívili žáci 9. ročníku tiskárnu Finidr v Českém Těšíně, dny otevřených dveří v Albrechtově střední škole v Českém Těšíně a Muzeum Třineckých železáren.

Více inforamcí se dozvíte zde.

Fotografie ke zhlédnutí zde.

Prezentace ke stažení zde.

Ve čtvrtek 20. 11. 2014 byly na mezinárodní úrovni zveřejněny výsledky mezinárodního šetření ICILS 2013 zaměřeného na testování informační a počítačové gramotnosti. Do šetření byli zapojeni žáci 8. ročníků základních škol z 19 zemí světa. Kromě žáků z České republiky šlo například o žáky z Austrálie, Dánska, Hongkongu, Chile, Chorvatska, Kanady, Litvy, Německa, Polska, Slovenska, Ruska, Thajska nebo Turecka.

Naše škola ZŠ a MŠ Prameny byla vybrána spolu s dalšími 169 školami v České republice.
Testování proběhlo úspěšně a věříme, že naši žáci prokázali dobré znalosti a výborně reprezentovali Českou republiku.

Více informací čtěte zde.

Dopis ČŠI paní ředitelce zde.

Ďáblova bible na Zámku Fryštát

Naše třída VI. B si nenechala ujít jedinečnou příležitost navštívit výstavu Ďáblovy bible v našem městě. Proto jsme se 2. prosince vypravili na Zámek Fryštát, kde je středověká Codex Gigas vystavena. Prohlídku jsme zahájili zhlédnutím filmu o zákulisí vzniku makety Knihy knih, jak bývá také nazývaná. Poté už jsme si na vlastní oči prohlíželi knižní unikát o rozměrech 920 x 510 x 22 mm. Paní průvodkyně nám vyprávěla legendu vzniku knihy a také to, že ve středověku ji lidé pokládali za osmý div světa. Do knihy je vepsán latinsky text bible i Kosmova Kronika česká. V době třicetileté války byla Ďáblova bible uloupena švédským vojskem a odvezena do Stockholmu, kde se nachází dodnes. Kluci a holky naší třídy měli možnost vidět alespoň kopii tohoto neobvyklého rukopisu. Byl to pro nás neobyčejný zážitek.

Tomáš Kročil a Dominik Šrahulek , žáci VI. B ZŠ a MŠ Prameny, Karviná

Více fotek zde.

V pátek dne 28. 11. 2014 se konal v rámci okresu i MS kraje na Gymnáziu Komenského v Havířově ve spolupráci se Střediskem Přírodovědců – SVČ Korunka, Ostrava-Poruba přípravný seminář a laboratorní praktikapro vědomostní soutěž "Chemická olympiáda", v kategorii D. Za naši školu se účastnili vybraní žáci 9. ročníku (Zuzana Kerberová, Pavel Lotter a Jan Kadlečík – všichni IX. B). Více v odkazu EVVO (Přírodovědné soutěže 2014/2015).

stránka: 123456789101112
Květen 2015
neděle, 24. května
slaví: Jana
pol: ---
Pojedeš o prázdninách do zahraničí?
ano / 18
ne / 8
Celkem hlasů: 26
Tato stránka je vytištěna z webu www.zs-prameny.cz
Těšíme se na Vaši další návštěvu.
HeSki