ZŠ a MŠ Prameny,
Karviná,
příspěvková organizace
Prameny 838
734 01
prameny@volny.cz

Vítejte na internetových stránkách ZŠ a MŠ Prameny

 

tel. kancelář: 596 312 179, tel. jídelna: 596 312 430, tel. družina: 596 311 985

Fotoprohlídka školy

Ředitelka školy informuje

Březen

     Ve čtvrtek dne 15. 10. 2014 se konalo(v rámci okresu i kraje) školní kolo vědomostní soutěže "PŘÍRODOVĚDNÝ KLOKAN", v kategorii KADET. Soutěže se účastnilo 13 vybraných žáků tříd VIII. A, VIII. B, IX. A a IX.B.Výsledky nejlepších 10 žáků a více o soutěži najdete zde.

Více také v odkazu EVVO Přírodovědné soutěže.

 

Ve dnech 13. 10. – 15. 10. 2014 pořádala Potravinová banka v Ostravě, ve spolupráci s krajským úřadem Moravskoslezského kraje a ZŠ a MŠ Prameny, sbírku potravinové pomoci. Sbírka probíhala v rámci akcí k Mezinárodnímu dni za vymýcení chudoby. Žákyně devátého ročníku (členky žákovské rady) vybíraly od svých spolužáků, rodičů i zaměstnanců školy trvanlivé potraviny (cukr, olej, těstoviny aj.). Do sbírky se zapojilo také Sdružení aktivních rodičů školy, které přispělo potravinami v hodnotě 500 korun. Všechny potraviny jsou určeny pro lidi v nouzi. Všem, kteří se do akce zapojili, patří velký dík. Akce byla úspěšná a určitě ne poslední.

I tento školní rok je naše ZŠ a MŠ zapojena do projektu OVOCE DO ŠKOL. Projekt se vztahuje na žáky prvních až pátých ročníků základních škol. Tyto děti dostávají zdarma vždy první úterý v měsíci čerstvé ovoce a zeleninu a balené ovocné a zeleninové šťávy. Věříme, že si naše děti vždy pochutnají a přísunem vitamínů přispívají dobrému zdraví. 

Více informací o projektu zde

V pátek dne 10. 10. 2014 se uskutečnil na Albrechtově Střední škole v Českém Těšíně další workshop. Akce se uskutečnila v rámci projektu NatTech. Obsahem tohoto projektu je podpora přírodovědného a technického vzdělávání v ZŠ a SŠ Moravskoslezského kraje. Workshop byl zaměřen na živočichy a rostliny. Žáci V. ročníku měli možnost absolvovat výuku v přírodě i ve třídě a vše probíhalo velice zajímavou a zábavnou formou. Během dopoledne proběhlo i vyhodnocení jejich práce.  Velice zajímavé ráno bylo zakončeno výborným obědem.

Více fotek ke zhlédnutí zde.

Žáci ZŠ a MŠ Prameny na pobytu v Jeseníkách

Ve dnech 6. 10. – 10. 10. 2014 se 37 žáků naší školy zúčastnilo v rámci projektu Přírodní vědy pro každého a bez překážek pobytu v Jeseníkách. Ubytováni byli v hotelu Dlouhé Stráně, který se nachází v obci Loučná nad Desnou, v nadmořské výšce 608 m v oblasti Hrubého Jeseníku, v klidném prostředí na okraji lesa. Program byl každý den velmi pestrý. Kromě procházek po okolí, sběru hub, sportovních aktivit (bowling, fotbal, plavání) se žáci zúčastnili řady výletů. Navštívili vodní nádrž Slezská Harta na řece Moravici, lázeňské město Jeseník, jednu z nejstarších dosud pracujících evropských manufaktur na výrobu papíru ve Velkých Losinách (papír se zde stále vyrábí tradičním postupem z bavlny a lnu), přečerpávací vodní elektrárnu Dlouhé stráně, která leží uvnitř CHKO Jeseníky. Její horní nádrž se nachází na vrcholu hory Dlouhé stráně v nadmořské výšce 1350 m a dolní nádrž leží na říčce Divoká Desná v nadmořské výšce 824,7 m. Při zpáteční cestě domů žáci ještě navštívili Karlovu Studánku a vodopády Bílé Opavy (toto území je součástí národní přírodní rezervace Praděd). Celý pobyt si žáci náležitě užili a domů se vraceli plni nových dojmů a zážitků.

  

                Fotografie z exkurze zde a prezentace zde.

                                                                          

Naši deváťáci se na začátku října zúčastnili jedné z posledních exkurzí v projektu "Přírodní vědy pro každého a bez překážek". Jejich  první kroky vedly do muzea Škoda Auto a poté i do výrobních hal, kde  mohli vidět, jak se pod rukama šikovných pracovníků kompletují nové automobily značky Škoda. Od zkušených a milých průvodkyní vyslechli poutavé povídání o zakladatelích firmy i jejím historickém vývoji. Druhý den byl zasvěcen Geoparku Turnov se zajímavými skalními útvary z pískovce. Žáci měli možnost projít si Drábské světničky s množstvím chodeb a tesaných kapes ve skále. Pod vedením průvodců vyšli na vrch Mužský, kde se pokochali výhledem po nádherné krajině.  

Podrobná fotodokumentace z exkurze zde, prezentace zde.

     V sobotu 4. 10. 2014 se konalo okresní kolo soutěže „Karvinská přírodovědná stezka“, kterou pořádalo KSVČ JUVENTUS - Centrum Přírodovědná stanice, Karviná ve spolupráci s Českou ornitologickou společností a které se účastnila družstva nejen z Karviné, ale i z Havířova, Orlové, Petrovic a hosté z nedalekého Třince. Naši školu reprezentovala 2 družstva. Ve starší kategorii „zabodovalo“ družstvo ve složení: Sabina Cerulová z IX. A, Pavel Dohnal z VIII. A a Klára Thienelová z VII. B, které získalo vynikající zlaté 1. místo (z 6 startujících družstev). Gratulujeme!!! V mladší kategorii „šlo na zkušenou“ družstvo ve složení: Kamila Urbańská, Barbora Schweigerová, Nikola Čáliková a Zdena Wróblová (všechny z VI. B) a Michal Godula z V. A a získalo 5. místo (ze 7 startujících družstev). Děkujeme všem našim soutěžícím za vzornou reprezentaci školy ve volném čase! Více foto zde.

   

      V pátek dne 3. 10. 2014 se uskutečnil na Albrechtově Střední škole v Českém Těšíně druhý ročník Ekofestivalu v rámci jubilejního 40. ročníku Mezinárodního filmového festivalu Ekofilm. Za naši školu se této akce zúčastnili žáci IV. A třídy a vybraní členové školního Ekotýmu spolu s doprovodem Mgr. H. Šebestíkovou. Kromě shlédnutí úspěšných Ekosnímků (Ty se máš!, Krokodýli máma, Dunaj – evropská Amazonka) měli žáci možnost navštívit i Ekolympiádu a „zážitkově“ se seznámit s problematikou likvidace odpadů, fare trade produkty i biodiverzitou nebo si vyzkoušet tisk ekologickými barvami, nazdobit ekoperníček či ochutnat speciality vyrobené z bioproduktů. Akce se našim žákům moc líbila a domů odjížděli spokojení a plní nových dojmů a zážitků.

Další foto zde.

Děkujeme všem dětem, které se zúčastnily veřejné sbírky občanského družení CPK Chrpa, a nákupem "Pohlednic" tak přispěly na činnost tohoto sdružení včetně nákupu a výcviku koní pro hiporehabilitaci. Díky této sbírce bude vyhověno léčebnám a hiporehabilitačním zařízením, jež žádají o nové koně. Přispěli jsme částkou 1000Kč a jsme rádi, že jsme pomohli zdravotně handicapovaným dětem i dospělým.

1. října se naše škola zapojila do akce "Plave celé město".

Fotky z plavání ke zhlédnutí zde.

stránka: 123456789
Duben 2015
PoÚtStČtSoNe
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930
středa, 1. dubna
slaví: Hugo
pol: zeleninová s pohankou
rýžová kaše, ovocný čaj, 9,7
Znáte soutěž Karvinský talent?
ano / 211
ne / 129
Celkem hlasů: 340
Tato stránka je vytištěna z webu www.zs-prameny.cz
Těšíme se na Vaši další návštěvu.
HeSki