ZŠ a MŠ Prameny,
Prameny 838
prameny@volny.cz

Vítejte na internetových stránkách ZŠ a MŠ Prameny

tel. kancelář: 596 312 179, tel. jídelna: 596 312 430, tel. družina: 596 311 985

Fotoprohlídka školy

V sobotu 3. 10. 2015 se konalo okresní kolo soutěže "Karvinská přírodovědná stezka", kterou pořádalo KSVČ JUVENTUS - Centrum Přírodovědná stanice, Karviná ve spolupráci s Českou ornitologickou společností a které se účastnila družstva nejen z Karviné, ale i z Havířova, Orlové, Petrovic a také hosté z nedalekého Třince. Naši školu reprezentovala 2 družstva. Ve starší kategorii "zabodovalo" družstvo ve složení: Pavel Dohnal z 9. A, Gabriela Poláková z 8. A, Klára Thienelová z 8. B, které získalo hezké bronzové 3. místo (z 6 startujících družstev, přičemž druhé místo uniklo těsně o jeden bod a první o dva body). Proto gratulujeme!!! V mladší kategorii "šlo na zkušenou" družstvo benjamínků soutěže ve složení: Natálie Dohnalová, Andrea Martínková, Anna Slobodníková (všechny z 5. A), Veronika Míková z 5. B a Nikola Čáliková z 7. B získalo 4. místo (z 6 startujících družstev). Děkujeme všem našim soutěžícím za vzornou reprezentaci školy ve volném čase! Více foto zde.

Minulý týden se konala na Výstavišti Černá louka v Ostravě mezinárodní Soutěž dětí v zahradnických dovednostech. Soutěže se zúčastnily za doprovodu

Mgr. H. Šebestíkové i dvě žákyně naší školy

Klára Thienelová z 8. B a benjamínek soutěže Andrea Martínková z 5. A a také dvě naše bývalé žákyně Tereza Sobelová a Sabina Cerulová, které tentokrát reprezentovaly nejen okres Karviná, ale nově i GY Karviná. Za účast a snahu obdržela všechna děvčata diplom (Ocenění) a řadu hodnotných cen. Letos bylo dosaženo historického úspěchu, protože nejlépe se umístila tradičně TEREZKA SOBELOVÁ – tentokrát na tom nejvyšším 1. místě z celkového počtu 40 soutěžících a završila tím své úspěchy v této soutěži. Všem našim žákyním děkujeme za vzornou reprezentaci školy i okresu Karviná!!!

Více foto a informací v EVVO Přírodovědné soutěže. Výsledková listina zde.

30. 9. 2015 se konala exkurze a výukový program do Českého Těšína pro žáky - členy školního Ekotýmu (21 žáků 4. – 9. roč. s doprovodem Mgr. H. Šebestíkovou) a pro žáky IX. B naší školy s doprovodem Mgr. R. Palové. Výukový program pod názvem "Ekotoulky" připravili a uskutečnili studenti a členové Ekotýmu Albrechtovy Střední školy z Českého Těšína v rámci osvětové činnosti v oblasti EVVO pod vedením koordinátorky EVVO Mgr. Pavly Tomisové. Členové našeho školního Ekotýmu se tak seznamovali s regionálními zajímavostmi ve městě Český Těšín, s problematikou biodiverzity, ochranou živočichů a rostlin ve městě, prohlédli si názorně regionální potraviny i s možností ochutnat speciality vyrobené z bioproduktů v rámci připraveného Biojarmarku.

Další foto zde.

VIDEOZÁZNAM, který natočil Tomáš Jäger, ke zhédnutí zde.

EVROPSKÝ DEN JAZYKŮ se slaví 26. září po celé Evropě od roku 2001. V pátek 25. září probíhala výuka cizích jazyků zábavnou formou. V hodinách angličtiny, němčiny a ruštiny jsme luštili křížovky, osmisměrky, doplňovačky a kvízy. Shlédli jsme rovněž animované pohádky v originále. Od sedmého ročníku se na naší škole kromě angličtiny vyučuje další cizí jazyk dle vlastního výběru. Cílem Evropského dne jazyků je připomenout důležitost studia jazyků, posilování mnohojazyčnosti a interkulturního porozumění.

Další fotky zde.

V měsíci září proběhly v hodinách anglického a německého jazyka u žáků 5. - 9. ročníků výběrové testy, na jejichž základě se ti nejúspěšnější žáci zúčastní studijně poznávacího zájezdu v Neměcku či Velké Británii.

SEZNAMY VYBRANÝCH ŽÁKŮ

VELKÁ BRITÁNIE (14. - 20. 11.)

NĚMECKO (16. - 21. 11.)

Ve středu 16. září vystoupili žáci 7. ročníku Základní a Mateřské školy Prameny na farmářských trzích v Karviné – Fryštátě a zajisté tak svým bohatým programem zpestřili atmosféru této pravidelné městské akce. Celý program secvičili ve škole pod vedením paní ředitelky Mgr. Dagmar Glatzové. Zazpívali společně několik veselých písniček (např. Muzikanti, co děláte, Jahody mražený nebo Dej mi víc své lásky), které proložili recitací lidových veršů s podzimní tematikou. Žáci si celou akci náramně užili, zpívali a recitovali s nadšením a radostí. Věří, že svým vystoupením potěšili spoustu těch, kteří se na farmářské trhy přišli podívat.

Foto zde.

V průběhu letních prázdnin se na naší škole udály velké změny. Vznikly dvě krásné nové učebny

(projektová výuka a přírodopis) a bylo zrekonstruováno venkovní atrium. Atrium bylo doplněno hracími prvky a mohou jej o velkých přestávkách využívat žáci prvního i druhého stupně.

Foto zde.

Jak z bonbónu a sodovky vyrobit raketu a jak vysoko vyletí?

Jak udělat obří bublinu?

Proč magnet drží na ledničce a na zdi ne?

Přijď do kroužku Veselá věda a zažiješ spoustu legrace!

Kroužek zábavných "skorovědeckých" pokusů pro zvídavé děti z 1. stupně se bude konat jednou týdně na naší škole.

V pátek 4. září se konala tradiční sportovní akce

"Šlape celá škola a školka". Děti si tak otestovaly svou fyzickou kondici a i když počasí nebylo nijak příznivé, akce se všem vydařila. Někteří stihli navštívit i Včelařskou výstavu či Knižní jarmark, a tak si páteční putování zpestřili o získání nových poznatků a informací.

Více fotek na stránkách jednotlivých tříd.

V pátek 4. září se žáci devátých ročníků ujali našich prvňáčků. Společně si prohlédli celou školu, nahlédli do učeben, tělocvičny, školní kuchyně a tříd na prvním i druhém stupni. Rovněž se společně prošli po venkovních prostorech naší školy. Prvňáčci byli nadšení, že poznali nové kamarády. Tento den byl fajn a všichni se již bezpochyby těší na další společné akce.

Další foto zde.

stránka: 12345678
Únor 2016
čtvrtek, 11. února
slaví: Božena
pol: zeleninová s bulgurem 1,7,9
Drůbeží sekaná plněná mrkví, bramborová kaše, čínské zelí 1,3,7,
Těšíte se na jarní prázdniny?
ano / 83
ne / 54
Celkem hlasů: 137
Tato stránka je vytištěna z webu www.zs-prameny.cz
Těšíme se na Vaši další návštěvu.
HeSki