ZŠ a MŠ Prameny,
Karviná,
příspěvková organizace
Prameny 838
734 01
prameny@volny.cz

Vítejte na internetových stránkách ZŠ a MŠ Prameny

 

tel. kancelář: 596 312 179, tel. jídelna: 596 312 430, tel. družina: 596 311 985

Fotoprohlídka školy

Ředitelka školy informuje

Únor

V pátek 19. 9. navštívili žáci 9. ročníků naší školy Albrechtovu SŠ v Českém Těšíně. Akce se uskutečnila v rámci projektu NatTech. Obsahem tohoto projektu je podpora přírodovědného a technického vzdělávání v ZŠ a SŠ Moravskoslezského kraje. Tentokrát byl workshop zaměřen na geologickou tématiku. Naši žáci měli možnost absolvovat výuku v laboratořích a dílnách zaměřených na biologii a ekologii, seznámit se s výsledky bádání pedagogů a studentů.

Více foto zde.

Ve čtvrtek dne 18. 9. 2014 se konala exkurze do Arboreta Nový Dvůr (v obci Stěbořice poblíž Opavy) pro žáky VI. B a vybrané členy školního Ekotýmu. Exkurze byla připravena v rámci projektu "Přírodní vědy pro každého a bez překážek" a zahrnovala komentovanou prohlídku v parkové a skleníkové expozici Arboreta a také návštěvu místního zookoutku. Akce se žákům moc líbila a po dobrém obědě odjížděli domů spokojení a plní nových dojmů a zážitků (například poznatek, že pod zmarličníkem japonským to voní doslova jako v pekárně). Více foto v odkazu zde

17. září účinkovaly naše žákyně z 2.B, 3.A, 4.B a 6.B na Farmářských trzích v Karviné - Fryštátě. Míša Tropotanova, Karolínka Procházková a Verunka Míková se představily se svými písněmi také v Obecním domě Družba hostům z Polska. Vystoupení se všem líbilo.
Fotografie z akce najdete zde...

PORTÁL PROŠKOLY.CZ - INFORMACE PRO RODIČE

  Vážení rodiče,

v letošním školním roce jsme pro vaše děti zajistili přístup na portál www.proskoly.cz, na kterém najdou řadu testů, dotazníků a procvičování vhodných i na domácí přípravu do školy.

 Testy jsou nově zaměřené také na procvičování českého pravopisu a základní slovní zásoby z angličtiny a němčiny. Naleznou zde také mnoho úloh na rozvoj logiky, paměti, prostorové představivosti apod.

 Žáci závěrečných ročníků mohou navíc využít jedinečný dotazník volby povolání usnadňující rozhodování při volbě střední školy.

   Všechny testy mohou Vaše děti využívat doma ZDARMA!

Přístupové údaje obdrželi žáci od svých učitelů.

 Přeji Vašim dětem, aby jim portál Proškoly.cz dobře sloužil jak pro přípravu do školy, tak i pro zábavu.

  ředitelka školy

 

Žáci naší školy Katka Walečková a Tomáš Jäger jsou účastníky projektu 

"Cesta k městu II", Program Mládež v akci. Zastupují naši školu a účastní se schůzek na Magistrátu v našem městě.

Více informací čtěte zde.

Od nového školního roku vstupuje na naše webové stránky nové logo školy, které naše ZŠ a MŠ Prameny začíná používat, společně s mottem školy "Jsem Prameňák a jsem happy". Autorkou vítězného návrhu je naše bývalá žákyně Klára Ivanovičová.

Vodník se jmenuje Pramínek. Autory vítězného návrhu názvu jsou žáci letošní 4. B, kteří jej obohatili i o básničku, jejíž text naleznete zde.

Ve dnech 10.-11. 9. jsme se my žáci devátých ročníků účastnili exkurze v rámci projektu "Přírodní vědy pro každého a bez překážek", která nás zavedla do jaderné elektrárny Temelín a potom do Národního technického muzea v Praze. Oba dny byly velice zajímavé a náležitě jsme si je užili.

Více fotek ke zhlédnutí zde.

Sabina Cerulová 9.A

5. září 2014 se uskutečnil VI. ročník sportovní akce

"Šlape celá škola a školka". Počasí nám všem přálo a dopolední procházky po Karviné a jejím okolí se jednotlivým třídám vydařily.

                 Foto ke shlédnutí zde.

Dne 5.9. 2014 se 40 žáků naší školy zúčastnilo exkurze organizované SŠ v Českém Těšíně v rámci projektu NatTech. Exkurze měla dvě části. První  v zemědělském podniku Netis v Návsí u Jablunkova, který se specializuje na chov krav na mléko.Žáci si prohlédli kravín pod vedením odborného pracovníka.

 Po výborném obědě v restauraci Mánes v Dolní Lomné následovala druhá část, a to procházka pralesem Mionší. Informace o historii, fauně a flóře dané oblasti si žáci zpestřili sběrem hub.

Fotky z exkurze zde.

Družba prvňáčků a deváťáků

Začal nový školní rok 2014/2015. Po včerejším slavnostním uvítání byli malí školáci nedočkaví, co je čeká ve škole druhý den. Protože prvňáčci školu ještě neznají, žáci devátých ročníků se druhou vyučovací hodinu prvňáčků ujali. V jejich doprovodu si celou školu prošli, prohlédli, podívali se do učeben, do tělocvičny, do školní kuchyně, pozdravili své kamarády a sourozence v jiných třídách. Prvňáčci byli nadšení, že získali nové "velké kamarády" a deváťáci se stali jejich "velkými ochránci".

Foto zde.

stránka: 12345678
Březen 2015
PoÚtStČtSoNe
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
středa, 4. března
slaví: Stela
pol: vývar s nudlemi
vepřové na smetaně, knedlík, džus, 1,7,3,9
Znáte soutěž Karvinský talent?
ano / 113
ne / 72
Celkem hlasů: 185
Tato stránka je vytištěna z webu www.zs-prameny.cz
Těšíme se na Vaši další návštěvu.
HeSki