ZŠ a MŠ Prameny,
Prameny 838
prameny@volny.cz

Vítejte na internetových stránkách ZŠ a MŠ Prameny

tel. kancelář: 596 312 179, tel. jídelna: 596 312 430, tel. družina: 596 311 985

Fotoprohlídka školy

Přeji všem našim dětem, pedagogům, vychovatelům, asistentům, správním zaměstnancům i rodičům krásné, kouzelné a slunné prázdniny, spoustu nových zážitků a mnoho pohodových chvil. Rovněž Vám, rodičům, děkuji za celoroční spolupráci a věřte, že celý náš kolektiv zaměstnanců se na Vaše děti bude opět v září moc těšit. Mgr. Dagmar Glatzová, ředitelka školy

V pátek dne 6. 3. 2015 se konalo(v rámci okresu Karviná) na Základní škole 1. máje v Havířově okresní kolo vědomostní soutěže "Chemická olympiáda", v kategorii D. Okresního kola CHO se účastnilo 28 soutěžících. Za naši školu se soutěže účastnila pod doprovodem Mgr. H. Šebestíkové Tereza Sobelová z IX. A. Je třeba ocenit nejen její umístění a projevené vědomosti, ale hlavně snahu a přístup k celé soutěži a ochotu naučit se spoustu věcí navíc a nad rámec základního učiva.

Více v odkazu EVVO (Přírodovědné soutěže 2014/2015).

Dne 19. února se konalo městské kolo celostátní přehlídky dětských recitátorů. Naši školu reprezentovala Lucie Smigová z 9.A, která skončila na krásném 2. místě. Lucka byla odměněna tričkem s novým logem školy.

Gratulujeme!!!

Dne 19. 2. 2015 se 43 žáků ZŠ a MŠ Prameny zúčastnilo exkurze organizované SŠ v Českém Těšíně v rámci projektu "NatTech". Exkurze měla dvě části. První  v elektrárně Dětmarovice, kde žákům odborní pracovníci poskytli výklad o fungování tepelné elektrárny a provedli je různými provozy.

Po obědě v restauraci RadioClub v Ostravě následovala druhá část, a to prohlídka Radniční věže v Ostravě. Výtahem se žáci vyvezli na vyhlídkovou plošinu do výšky 73 m a mohli se porozhlédnout po okolí.

Celou exkurzí nás doprovázely také 2 studentky ze SŠ. Obě děvčata svou průvodcovskou roli zvládla na výbornou.

Fotky z exkurze ke zhlédnutí zde.

Matematická soutěž PANGEA

V dávných dobách nebyly jednotlivé kontinenty na naší planetě rozdělené, ale existovaly jako jeden celek zvaný PANGEA. Ten se začal postupně rozdělovat a tvořit kontinenty až do podoby, v jaké je známe dnes.

Matematická soutěž Pangea se tímto historickým vývojem nechala inspirovat a stanovila svůj cíl – znovusjednocení kontinentů. Jedná se o sjednocení a propojení milovníků matematiky. Tato soutěž probíhá současně již v 17 zemích Evropy.

Na naší škole jsme se letos zapojili poprvé, a to 18.2. 2015. Soutěžilo 32 žáků od 4. do 8. tříd. Během 45 minut žáci řešili 15 úloh, ve kterých uplatnili své znalosti a logické myšlení.

A jak se našim soutěžícím dařilo?

Výsledky budou zveřejněny 31. března 2015 na www.pangea-edu.cz.

Dne 10. 2. 2015 se konalo školní kolo nelehké vědomostní odborné soutěže Chemická olympiáda v kategorii D (pro 8. a 9. ročník). Terezce Sobelové z IX. A blahopřejeme k postupu a přejeme hodně úspěchu.

Více v odkazu EVVO (Přírodovědné soutěže 2014/2015).

Lyžařský výcvik 1. ročníků 9. 2. – 13. 2.

Areál Kempaland, Bukovec

V pondělí 9. 2. jsme zahájili lyžařský výcvik v lyžařském areálu Kempaland Bukovec. Počasí bylo opravdu zimní, krásně sněžilo celé odpoledne. První den jsme si náramně užili. Někteří z nás stáli na lyžích poprvé, někteří už umí lyžovat dobře. Těšíme se na další dny a hlavně na pravé páteční závody na lyžích.

Na další fotky se můžete podívat zde.

Ve čtvrtek 5. 2. se lyžaři naší školy zúčastnili zájezdu do lyžařského areálu v Mostech u Jablunkova. Děti prožily super dopoledne za krásného počasí, sněhové podmínky byly vynikající a tak nezbývá, než se těšit na další čtvrtek, kdy zájezd pořádáme znova.

Další fotky ke zhlédnutí zde.

Máte doma brýle, které již nepotřebujete? Neváhejte a přineste je k nám do školy!

Více informací čtěte zde.

Recitační soutěž

Dne 3. 2. 2015 se konala recitační soutěž pro žáky 6. – 9. ročníku.  Soutěže se zúčastnilo 10 žáků.  Výkony soutěžících hodnotily p. Jurasová a Klapková. Protože se všichni soutěžící velice snažili a předvedli se jako vynikající recitátoři, bylo velmi těžké rozhodnout, koho má porota ocenit. Nakonec bylo uděleno jedno první a dvě druhá místa.

1. místo - Lucie Smigová (9. A)

2. místo - Terezie Gritnerová (7. B), Lucie Bizoňová (6. B)

Vítězkám blahopřejeme a všem  soutěžícím děkujeme nejen za účast, ale také za snahu a ochotu udělat  víc, než vyžaduje běžná příprava na výuku.

Do městského kola půjde školu reprezentovat L. Smigová. Přejeme hodně štěstí.

Dne 3. 2. 2015 se konalo školní kolo vědomostní soutěže Biologická olympiáda v kategorii D (pro 6. a 7. ročník), její výsledky najdete zde a více v odkazu EVVO (Přírodovědné soutěže 2014/2015).

Červenec 2015
úterý, 7. července
slaví: Bohuslava
pol: ---
Pojedeš o prázdninách do zahraničí?
ano / 217
ne / 188
Celkem hlasů: 405
Tato stránka je vytištěna z webu www.zs-prameny.cz
Těšíme se na Vaši další návštěvu.
HeSki